, Hazır Ofis, Sanal Ofis

Stopaj Nedir?

STOPAJ NEDİR?

Geniş bir vergi alanına hitap eden halk diliyle “verginin vergisi” anlamına gelen stopaj, gelir vergisine istinaden, kazanç sahibinin ödediği gelir vergisinin, yasalarda belirtilen oranda vergi olarak ödemesidir. Teknik olarak mesleki anlamı ise “kaynaktan kesme” olarak adlandırılır.

Neden Stopaj Ödüyoruz?

Gelir idaresinin stopaj talep etmesindeki ana sebep , vergi kaçaklarını kontrol altına almaktır.

Kira Stopajı Kimler İçin?

Gelir Vergisi Kanununun 94 üncü maddesinde sayılan kişi, kurum ve kuruluşlar, kira ödemeleri üzerinden stopaj yapmak zorunda oluyor.  Zira stopajından mal sahipleri değil, kiracılar sorumlu oluyor.

Kira Stopajı Nasıl Hesaplanır?

Örneğin net 1.000 TL kira için kiracının brüt kira gideri 1.250 TL olacak, bu tutarın yüzde 20’si olan 250 TL stopaj vergisi olarak devlete, kalan 1.000 TL de kira olarak iş yeri sahibine ödeniyor.

Stopaj Ödemeden Ofis Sahibi Nasıl Olunur?

CorpNeed hazır ve sanal ofis çözümleri sayesinde stopaj ödemeden ofis kiralayabilirsiniz. İzmirde sanal ofis ve hazır ofis çözümü için en iyi adres Folkart Towers’tır.

Neden CorpNeed?

İzmir’in en prestijli plazası Folkart Towers’ta yasal iş adresine sahip olacaksınız. Şirketiniz için tahsis edilmiş sekreterler çağrılarınızı şirket adına karşılar ve yönlendirir. Posta ve kargolarınız karşılanır. Sanal Ofis İzmir denince akla ilk gelen firma CorpNeed’dir.

Bu avantajlardan faydalanabilmek iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Gönder
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?

Sizi Arayalım!

  Adınız Soyadınız

  E-posta Adresiniz

  Telefon Numaranız

  Ofis Türü

  [recaptcha]

  Kişisel verilerinizin gizliliği ve korunmasına önem veriyoruz. Doldurduğunuz form ile kişisel verileriniz işlenecektir. Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili aydınlatma metnimize buradan ulaşabilirsiniz. Sayfa linki