, Sanal Ofis

Sanal Ofis Nedir?

Çok sayıda genç girişimci kendi işlerini kurmak istiyor. Başlangıçta birçoğunun yeterli sermayesi olmuyor. Sınırlı finansman kaynaklarıyla yol almaya çalışıyorlar. Günümüzde büyük şehir merkezlerinde iyi bir konumda ofis açmanın maliyeti bir şirket kurmanın maliyetinden çok daha fazla.

Bu ihtiyaçtan hareketle, girişimcilerin önünü açmak ve finansal problemleri aşabilmek için yeni nesil ofis tipleri hayatımıza girdi. Hazır ofis ve paylaşımlı ofislerle birlikte sanal ofis anlayışı gittikçe yaygınlaşmaya başladı. Peki, “sanal ofis nedir?” sorusunu hiç düşündünüz mü? Yazımızda sizi bu konuda aydınlatmaya çalışacağız.

Sana ofis nedir konusunda daha ayrıntılı bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Şirket açmak için yasal adres gereksinimizi ve diğer sekreterya ihtiyaçlarınız gibi gereksinimleri nasıl kullanacağınızı detaylı bir şekilde anlatacağız.

Sanal Ofis Ne Anlama Gelir?

Sanal Ofis, fiziki bir ofisiniz olmadan, sürekli size ofis desteği vermeye hazır olan, yasal adres, iletişim ve sekreterlik hizmetinin sunulmasıdır.

Sanal Ofis Hizmetlerinin Kapsamı Nedir?

Bir sanal ofis kiraladığınızda bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre alacağınız hizmeti belirleyebilirsiniz. Örneğin, sadece şirket kuruluşu yapabileceğiniz bir yasal adres ve beraberinde Posta&Kargo hizmetini almış oluyorsunuz.  Elbette başlangıç paketlerinin fiyatları çok daha düşük.

Daha kapsamlı bir Sanal Ofis hizmeti almak isterseniz ilave olarak bir telefon hattı alabilir ve telefonunuzun şirket adıyla cevaplanmasını, notlarınızın iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Sanal ofis hizmeti alan firmalar, müşterilerine ofisteki toplantı salonlarını görüşmeler için kiralayabilirler.

Sanal Ofis Yasal Mı?

Türkiye Cumhuriyeti  Kanunlarına göre şirket kuruluşu yapmak istiyorsanız sabit bir adres bildirme zorunluluğunuz bulunmaktadır. Maliye açısından tebligat yapılabilecek bir adresin olması yeterlidir. Bu bağlamda şirketler artık ev adresi yerine prestijli adresleri tercih etmektedirler. Sanal Ofis’in doğuş mantığı bu temel üzerine dayanır.

Şirket Kurulumu İçin Ne Gereklidir?

Şirketinizin resmi adresini sanal ofis olarak gösterebilirsiniz. Adı sanal olsa bile prestijli bir iş merkezinde ofisiniz var demektir. Sanal ofislerde stopaj yoktur. Sanal Ofis Kira sözleşmesi ile birlikte Vergi Dairesine başvuru yapar. Vergi memuru birkaç gün içinde tebligat adresinizin doğru olup olmadığını tespit etmek amacıyla yoklama gelir. Aynı gün içinde yoklamayı yapar, potansiyel vergi numaranızı almış olursunuz.

ARTIK ŞİRKETİNİZ KURULMUŞTUR…

Gönder
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?

Sizi Arayalım!

    Adınız Soyadınız

    E-posta Adresiniz

    Telefon Numaranız

    Ofis Türü

    Kişisel verilerinizin gizliliği ve korunmasına önem veriyoruz. Doldurduğunuz form ile kişisel verileriniz işlenecektir. Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili aydınlatma metnimize buradan ulaşabilirsiniz. Sayfa linki