, Genel

E-Ticaret İçin Şahıs Şirketi Kurmak

E Ticaret Nedir?

E ticaret, elektronik ticaret demektir. Her hangi bir ürün (giysi, elektronik eşyalar, vb.)ya da hizmet için (tatil, tur, otel, vs.) farklı ödeme yöntemleriyle internet üzerinden ticaret, alışveriş yapmak ya a sipariş vermek için kullanılan bir yöntemdir. Tabii bu yöntemi kullanan geleneksel satış noktaları(mağazalar, restoranlar, vs) yani fiziki satış noktaları da e ticaret yöntemini kullanırlar. Bunun için de e ticaret için şahıs şirketi kurmak yeterli olmaktadır.

Genellikle orta ve küçük işletmelerin kullandıkları en uygun bir ticaret şeklidir. Böylece bu işletmelerin (KOBİ) satışlarını artırması ve daha hızlı ödemeleri slim alınması sağlanmış olur.

E Ticaret Şahıs Şirketi Kurmak Zor Mudur?

E ticaret şahıs şirketi kurmak zor değildir. Bunun için öncelik gerekenler;

 • İşletme sahibi ve stoklu ürünlere sahip olmak gerekir.
 • Ardından uzun zaman ve emek harcamak gerektiğini bilmek gerekir.
 • Ama ortada bir firma yok ise, şahıs şirketi kurmak veya adi ortaklık kurmak gerekir ki bu ekonomik olandır.
 • E ticaret için şahıs şirketi kurmak için belli bir bütçe ayırmak gerekir. Bu bütçe sitenin büyüme stratejisine bağlı olarak değişiklik gösterir.
 • Profesyonel bir e ticaret yazılımına sahip olmak gerekir.
 • E-ticaret yazılımı tek başına bir şey ifade etmediğinin bilinmesi gerekir. (Sanal POS, Reklam, Pazarlama, Eğitim, vs.)

Genel olarak e ticaret sitesi açmak için gereken adımlar bunlardır. Ancak iş bunlarla bitmez. Örneğin sanal POS süreçlerinin tamamlanması, kargo gönderilerinin planlanması, ürün temini ve analizler sonucu, stok yönetimi, reklam, pazarlama, teknik destek, reklam, analiz süreçleri, sosyal medya vb. gibi birçok konuyu zaman içerisinde öğrenmek ve hayata geçirmek çok önemlidir.

Günlük Kiralık Ofis İzmir

Stoksuz E Ticaret Olur Mu?

Evet, olur. Bunun adı dropshipping’ dir. Ürünlerin tedarikçi firmadan doğrudan müşteriye gönderilir. Böylece e ticaret şirketi lojistik işlemlerden de kurtulmuş olur. Yani dropshipping bir aracıdır; müşteri ile satıcı arasındadır. e-ticaret sitelerinin tek yapması gereken şey satış sürecinden sonra toptan ürün satan siteye ya da firmaya ürünlerin ücretlerini yatırmak olur. Bu sitem oldukça avantajlıdır. Yüksek sermayelere gerek duyulmaz. Çünkü ürün satılmadan veya müşteri parayı ödemeden herhangi bir ödeme yapmayacak olunması önemli ve iyi bir ayrıntıdır. Depolama, kargo, paketleme ve etiketleme gibi işlerle e ticaret yapanlar ilgilenmezler.

Şirketinizi kurmak için maliyeti en düşük olan İzmir sanal ofis hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Post Your Thoughts

Gönder
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?

Sizi Arayalım!

  Adınız Soyadınız

  E-posta Adresiniz

  Telefon Numaranız

  Ofis Türü

  Kişisel verilerinizin gizliliği ve korunmasına önem veriyoruz. Doldurduğunuz form ile kişisel verileriniz işlenecektir. Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili aydınlatma metnimize buradan ulaşabilirsiniz. Sayfa linki